Victoria lekkoatletów

 

Środa, 27 lipca 2005r.

Lekkoatleci Victorii Racibórz uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie. Katarzyna Bereżańska zdobyła złoty medal w trójskoku. Uzyskała wynik 11.91. Paweł Tarnowski był trzeci w skoku wzwyż (rezultat 202 centymetry). Katarzyna Bereżańska miała jeszcze szansę na medal w skoku w dal, ale ostatecznie była piąta. Paweł Tarnowski zakwalifikował się jeszcze do finału B na 110 metrów przez płotki. W tej samej konkurencji Maciej Taciak był ósmy w finale A.


Raciborscy lekkoatleci podczas treningów wykonują m.in. ćwiczenie o nazwie „wielki pies“

Matylda Siedlok wygrała finał B z nowym rekordem życiowym. O krok od finału była w biegu przez płotki Martyna Hanczerowska. Ostatecznie zajęła dwunaste miejsce. W punktacji klubowej zespół Victorii uplasował się na 22 pozycji.

Najlepsi w województwie

 

Środa, 27 lipca 2005r.

Po jednym medalu każdego koloru wywalczyli reprezentanci CKS Budowlani Częstochowa podczas rozgrywanej w Warszawie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce.
Daniel Woch, który miał pobiec na 2000 m z przeszkodami brany był, co prawda, pod uwagę jako kandydat do medalu, ale to, że stanął na najwyższym stopniu podium było sporym zaskoczeniem.

Uzyskał czas 6:06,22; o ponad sekundę lepszy od srebrnego medalisty. Agnieszka Pałuszka miała w tegorocznym rankingu drugi czas w biegu na 1500 m z przeszkodami. Podczas olimpiady potwierdziła wysoką formę. Rezultatem 4:56,91 ustanowiła rekord życiowy. Do złotej medalistki Ewy Gielec (Juventa Marbo Starachowice) straciła prawie dwie sekundy. W tym biegu 14. była Magdalena Kamińska (5:34,97), a 16. Karolina Podgórska (5:39,06 – r. ż.).

Wielkim zaskoczeniem był brązowy medal Dawida Szewczyka na 3000 m. Zawodnik już tydzień wcześniej poprawił podczas zgrupowania w Białogardzie życiowy rekord na 1500 m, co było dobrym prognostykiem przed olimpiadą. W Warszawie osiągnął czas 8:38,48, mocno poprawiając swój rekord także na tym dystansie. Srebro przegrał różnicą 0,42 sek.

Na czwartej pozycji w chodzie na 5 km sklasyfikowana została Weronika Rybak. Medal był jednak poza jej zasięgiem. Do trzeciej na mecie Barbary Norkun straciła prawie dziewięć sekund. Monika Hazy zajęła 8. lokatę, Monika Gorzelak 11., a Mariolę Wawrzak sędziowie zdyskwalifikowali około 500 m przed metą. Hanna Lechowicz skoczyła wzwyż 163 cm i zajęła 6.-7. miejsce.

Michał Pompka miał przed olimpiadą problemy zdrowotne związane z zatruciem. Nie wyszedł mu bieg eliminacyjny na 400 m. W finale B początkowo pobiegł natomiast bardzo dobrze, ale po 300 m złapała go kolka wątrobowa. Dotarł do mety na 5. pozycji i ogólnie był w olimpiadzie 13. Na mecie musiał skorzystać z pomocy lekarza.

Znacznie poniżej oczekiwań spisała się na 3000 m Pamela Glondalska, która ukończyła bieg na 18. miejscu. Grzegorz Łuszczyński był na tym samym dystansie 20. Mariusz Bratek zajął na 800 m 18. lokatę, a Olga Szmigiel była 18. na 400 m przez płotki. Jak twierdzi trener Marek Ciuk, do ósmego płotka Olga biegła bardzo dobrze, plasując się na drugiej pozycji. Ta przeszkoda okazała się dla niej jednak pechowa. Biegaczka zawadziła o płotek i przewróciła się, tracąc świetną pozycję. Sztafeta Budowlanych 4x400 m zajęła 10. miejsce. Częstochowianie drużynowo zostali sklasyfikowani na 8. pozycji.

– To stawia nas po raz kolejny w krajowej czołówce. Zdobyliśmy najwięcej punktów z klubów województwa śląskiego, a jako województwo obroniliśmy pierwsze miejsce z ubiegłego roku – mówi zadowolony Marek Ciuk, który jest także prezesem Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Krzysztof Suliga

 

Dobry występ gliwiczanki

 

Wtorek, 26 lipca 2005r.

W Kownie (Litwa) zakończyły się mistrzostwa Europy juniorek i juniorów. Dobrze wypadła na nich 18-letnia Magdalena Deptuła, zawodniczka Piasta Gliwice. W biegu na 1500 m zajęła ona siódme miejsce uzyskując czas 4.24,40 min. Zwyciężyła Morag McLarty (Wielka Brytania) – 4.15, 15. Drugie miejsce zajęła Jekatierina Martynowa (Rosja) – 4.15, 46, a trzecie Azra Eminovic (Serbia i Czarnogóra) - 4.15,77.

Druga z Polek Agnieszka Miernik (AZS AWF Wrocław) zajęła czternaste miejsce z czasem 4.43,08. Rekord życiowy Deptuły wynosi 4.24,19. Można zatem powiedzieć, że Magda w Kownie pobiegła w granicach swojego najlepszego rezultatu. Warto wspomnieć, że Miernik i Deptuła zacięcie rywalizowały podczas niedawnych mistrzostw Polski juniorek w Bydgoszczy. Tam na 1500 metrów pierwsza była Agnieszka, druga Magda. W Kownie Magda wypadła znacznie lepiej od swojej rywalki.

– Magda potwierdziła w Kownie, że jest waleczną zawodniczką. W silnej konkurencji zajęła przyzwoitą lokatę – powiedział Klaus Czech, trener Piasta Gliwice.

 

Siedem medali na festiwalu

 

Wtorek, 12 lipca 2005r.

Z Austrii wrócili nasi lekkoatleci. Brali oni udział w 35. Europejskim Młodzieżowym Festiwalu Lekkiej Atletyki, który odbył się w Innsbrucku. W zawodach startowali młodzicy i juniorzy młodsi z klubów lekkoatletycznych z sześciu państw: Niemiec, Szwajcarii, Czech, Austrii, Litwy oraz Polski.


W zawodach świetnie spisali się zawodnicy reprezentujący LKS Pszczyna. Pszczynianie w sumie zdobyli siedem medali, w tym jeden złoty. Najlepszym zawodnikiem w kategorii juniorów młodszych według punktacji wielobojowej został złoty medalista w biegu na 100 metrów Łukasz Helbik. Młody biegacz osiągnął znakomity rezultat 11,52 sekundy.
W kategorii młodzików świetnie zaprezentował się Paweł Oszek. Na sto metrów uzyskał czas 12,11 s. Rekord życiowy ustanowił Michał Król w kategorii „junior młodszy”, co dało mu srebrny medal.
Brązowe krążki zdobyli: Katarzyna Piróg w kategorii „juniorka młodsza”, Paweł Leki w kategorii „junior młodszy” oraz Dariusz Machulec w kategorii młodzików.
W ramach festiwalu odbyły się Mistrzostwa Tyrolu Juniorów w sztafecie 4x400 m. Zdecydowane zwycięstwo odnieśli nasi zawodnicy w składzie: Paweł Leki, Marek Helbik, Łukasz Helbik, Paweł Oszek z wynikiem 3:41,20 s.

Wyniki

  • Dziewczęta:
    Agnieszka Waliczek, 100 m – 13,50 s – 5. miejsce, rekord życiowy,
    Justyna Szlachta, 100 m – 14,40 s, rekord życiowy,
    Joanna Helbik, 100m – 14,73 s rekord życiowy,
    Daria Botor, 800 m – 2: 34,24 s rekord życiowy.

     

  • Chłopcy:
    Marek Helbik, 1.000 m – 2: 44,99 s – 4. miejsce, rekord życiowy,
    Piotr Kłóska, 1.000 m – 3: 03,55 s, rekord życiowy,
    Błażej Helbik, 100 m – 13,86 s.

    (md)

     

  • Życiowy bieg

     

    Poniedziałek, 11 lipca 2005r.

    Po zdobyciu srebrnego medalu w biegu na 1500 metrów na mistrzostwach Polski juniorów w Bydgoszczy, Magdalena Deptuła, zawodniczka Piasta Gliwice, stanęła do rywalizacji na dystansie 800 metrów. Na stadionie bydgoskiego Zawiszy oprócz niej o medale na tym dystansie walczyło jeszcze 26 zawodniczek. Magda wylosowała trzecią, najsilniejszą serię. Oprócz niej znalazły się w niej jeszcze trzy wielkie faworytki: Agnieszka Miernik (AZS AWF Wrocław, zdobyła złoty medal na 1500 m w Bydgoszczy), Agnieszka Sowińska (KS Sporting Międzyzdroje), Monika Głuchowska (WLKS Siedlce). Mimo tak doborowej stawki pierwsze okrążenie zawodniczki przebiegły w bardzo wolnym tempie (1.05,25).
    – Po prostu nikt z dziewcząt nie chciał objąć prowadzenia – mówił Klaus Czech, trener Piasta Gliwice.

     

    Magdalena Deptuła słucha rad trenera Klausa Czecha. Fot. Mikołaj Suchan

    Na 200 metrów przed metą zaatakowały Głuchowska i Deptuła. Już się wydawało, że pomiędzy nimi rozegra się walka o złoty medal. Na ostatnich trzydziestu metrach w świetnym stylu zaatakowała Sowińska. Zawodniczka ta na 400 m ma rekord życiowy 55 sekund, a Magda 57,40. W końcówce Deptuła nieco osłabła i ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Zwyciężyła Sowińska. Magda uzyskała czas 2.09,48 nieco gorszy od jej rekordu życiowego, który wynosi 2.08,62.

    Niemal bezpośrednio z Bydgoszczy Magda udała się do Bielska-Białej na Grand Prix PZLA „Beskidian Athletic”. Wystartowała tam w biegu na 1500 m seniorek i w doborowej stawce zajęła trzecie miejsce uzyskując wynik 4.24,18 min., poprawiając swój rekord życiowy o 1,5 sek. Na uwagę zasługuje fakt, że Deptuła uzyskała minimum na mistrzostwa Europy juniorek i juniorów, a wynosiło on 4.25,00, które w dniach 21-24 lipca bieżącego roku rozegrane zostaną w Kownie. Magda wczoraj udała się na obóz kadry województwa śląskiego do Białogardu. Tam do 18 lipca pod kierunkiem trenera Czecha będzie się przygotowywać do startu w Kownie. W tym dniu uda się do Warszawy, skąd z całą polską ekipą pojedzie do Kowna.

    Najlepsza czwórka MP na 800 m
    1. Agnieszka Sowińska – 2.08,76
    2. Monika Głuchowska – 2.08,93
    3. Agnieszka Miernik – 2.09,08
    4. Magdalena Deptuła – 2.09,48

    Andrzej Azyan

     

    Złoto dla Tomzy

     

    Poniedziałek, 11 lipca 2005r.

    W dwudniowej imprezie największy sukces wśród Budowlanych odniosła w Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy Ernesta Tomza, która jako jedyna zawodniczka częstochowskiego klubu stanęła na najwyższym stopniu podium. W biegu na 400 m ustanowiła życiowy rekord (54,19). Podopieczna trenera Ryszarda Gondka już wcześniej miała kwalifikację do Mistrzostw Europy.

    W chodzie na 10 km srebrny medal wywalczyła Agnieszka Deska (52:06,68). Kolejny medal dla Budowlanych to zasługa sztafety kobiecej 4x400 m (Tomza, Aleksandra Jawor, Martyna Noszczyk, Monika Piątek) i rekord klubu 3:48,62. Sztafeta męska na tym dystansie (Łukasz Kotyl, Przemysław Wojenka, Arkadiusz Suwalski, Grzegorz Bednarczyk) zajęła 6. lokatę (3:19,98). W biegu na 5 km 6. minął metę Łukasz Skoczyński (14:44,49), a Aleksandra Sakowicz była na tym dystansie 11. ustanawiając życiowy rekord (18:35,75).
    – W wypadku Łukasza, który był jeszcze szósty na 3 km wcale bym nie dramatyzował. W niedzielę wróciliśmy z obozu i cały czas był na dużej objętości treningowej, bo za dwa tygodnie wystartuje w Mistrzostwach Europy na 10 km. Trenowaliśmy do końca i w związku z tym brakowało mu świeżości. A trzeba powiedzieć, że w biegu na 5 km w Bydgoszczy startowało ośmiu zawodników z minimami na mistrzostwa Europy w różnych konkurencjach – mówi trener Czesław Lamch.
    Pierwszego dnia brązowy medal wywalczył na 1500 m Marcin Czapla.
    – Startował w teoretycznie słabszej serii, która okazała się szybszą. Zwycięstwo w niej dało mu w efekcie trzecie miejsce. Na podstawie wcześniejszych wyników można było przypuszczać, że uplasuje się w granicach 8.-10. pozycji. Mocniejsza seria pobiegła źle taktycznie; chłopaki nastawili się na finisz. Grupa z Marcinem znała wyniki rywali i zaczęła mocnym, równym tempem – wyjaśnia trener Lamch.

    We wcześniej rozegranych MP dla wieloboistów Arkadiusz Suwalski zdobył srebrny medal. W ubiegłym tygodniu pobiegł w sztafetach 4x100 m i 4x400 m.
    Budowlani zajęli w klasyfikacji klubowej 5. miejsce (113 pkt.), na ponad 180 startujących ekip. Wygrał MKS MOS Wrocław (170) przed Podlasiem Białystok (145) i MKS-em MOS Płomień Sosnowiec (133). W ubiegłym roku Budowlani byli na drugiej pozycji. Gdyby nie upadek w biegu na 1500 m w Bydgoszczy jego faworytki Aleksandry Jawor i w konsekwencji niewystartowanie przez nią na 800 m, Budowlani mogliby uplasować się nawet w trójce.

    W wielu konkurencjach poziom był bardzo wysoki. W sprincie jako jedyny ze Śląska przeszedł przez eliminacje Adam Juszczyk. Do finału B zabrakło mu jednej setnej sekundy. Niedyspozycja i problemy zdrowotne Adama Dąbrowskiego nie pozwoliły naszej sztafecie 4x100 m na zjęcie wysokiego miejsca. Wynik 42,56 jest bardzo dobry, ale żeby zdobyć medal, trzeba było pobiec w granicach 42,00. Bardzo wysoko oceniam Grześka Bednarczyka, który w eliminacjach miał rekord życiowy 49,27 i zarazem bardzo dobry wynik. Martynie Noszczyk brakło jednej setnej do awansu do finału A. Tydzień temu zdawała egzaminy na AWF i cykl przygotowań został zakłócony – powiedział trener Marek Ciuk.

    Krzysztof Suliga

     

    Bieniek nie zaszalał


    Poniedziałek, 11 lipca 2005r.

    Okrasą czwartej edycji bielskiego mityngu Beskidianathletic miał być występ skoczka wzwyż Michała Bieńka. W tym sezonie rewelacyjny 21-letni student wrocławskiego AWF został mistrzem Polski i pokonał już poprzeczkę na wysokości 2,36 m – co jest obecnie trzecim wynikiem na światowych listach.
    Tradycyjnie jednak zawody na stadionie w Wapienicy odbywały się w strugach deszczu. To nie pomagało w osiąganiu dobrych wyników nie tylko biegaczom, ale także w konkurencjach technicznych. Bieniek, który za kilka dni startuje w młodzieżowych mistrzostwach Europy w Erfurcie, nie chciał ryzykować kontuzji. Po udanej próbie na wysokości 2,25 m dającej mu zwycięstwo w konkursie zrezygnował z dalszego skakania. Nawet nie wiedział, że pobicie rekordu Polski (2,38) organizatorzy wycenili na 12 tysięcy złotych.

     

    – W takiej pogodzie i tak pobiłem chyba rekord z pięciokrokowego rozbiegu. Jak warunki będą lepsze to może i padnie rekord Artura Partyki, ale dzisiaj traktowałem start treningowo. I zrobiłem swoje – mówił podopieczny trenera Bogumiła Mańki.

    Mimo kiepskiej aury na niezłym poziomie stało jeszcze kilka innych konkurencji. Brazylijczyk Anselmo da Silva biegał już w tym roku 110 m przez płotki w 13,31 sek. Na stadionie Sprintu 24-latek z Sao Paulo uzyskał czas 13,50 nie dając szans Arturowi Kohutkowi.

    Bieg na 200 metrów pań wygrała Białorusinka Natalia Sołogub, która w pokonanym polu zostawiła najszybszą Polkę, Annę Guzowską, oraz młodzieżową mistrzynię Europy sprzed dwóch lat, Ukrainkę Marinę Mindariewą. Bieg na 400 metrów wygrał z kolei Duńczyk Jacob Riis. Lekkoatletów z Aalborga przywiózł znany doskonale w Bielsku Piotr Haczek, który od ponad roku pracuje w Danii jako trener.
    – Na zgrupowaniu w Wiśle przygotowywaliśmy się do mistrzostw Danii, gdzie liczę na dwa, trzy złote medale moich podopiecznych – wyjaśniał srebrny medalista mistrzostw świata w sztafecie 4x400 metrów z Sewilli (1999).

    W prestiżowym pojedynku dyskobolek minimalnie lepsza od Joanny Wiśniewskiej była Violetta Potępa. Obie są już pewne startu w sierpniowych mistrzostwach świata. Mityng w Bielsku był szansą uzyskania minimum dla kilku innych polskich lekkoatletów. Nie wykorzystali jej jednak ani Mirosław Formela w biegu na 1500 metrów (choć zabrakło mu tylko 3 sekund), ani Jan Zakrzewski na 3000 m z przeszkodami.


    Zwycięzcy

    Kobiety
    100 m – Malwina Całka (Płomień Sosnowiec)
    12,23
    100 m ppł – Eugenia Lichuta (Białoruś) 13,92
    200 m – Natalia Sołogub (Białoruś) 23,06
    400 m – Laura Almirao (Brazylia) 52,51
    800 m – Katarzyna Broniatowska (Cracovia) 2.17,22
    1500 m – Joanna Buza (Start Lublin) 4.19,64
    400 m ppł – Irina Kalinina (Białoruś) 58,46
    w dal – Katarzyna Zioło (LKS Mielec) 6,22
    trójskok – Aneta Sadach (Vis Ksawerów) 13,90
    wzwyż – Barbara Olechowska (Sprint Bielsko-Biała) 1,65
    dysk – Wioletta Potępa (AZS AWF Warszawa) 60,54
    Mężczyźni
    100 m – Dmitrij Głuszczenko (Ukraina) 10,49
    200 m – Dmitrij Głuszczenko (Ukraina) 20,93
    400 m – Jacob Riis (Dania) 48,59
    800 m – Piotr Krupa (Ostrowianka Ostrów Maz.) 1.51,96
    1500 m – Mirosław Formela (Stporting Międzyzdroje) 3.39,38
    110 m ppł – Anselmo Da Silva (Brazylia) 13,50
    3000 m z przeszkodami – Wadim Słobodeniuk (Ukraina) 8.41,45
    w dal – Michał Łukasiak (AZS AWF Warszawa) 7,85
    wzwyż – Michał Bieniek (AZS AWF Wrocław) 2,25
    1500 m na wózkach: 1. Tomasz Hamerlak (Ambra Start Bielsko-Biała) 3.17,23

    Tomasz Mucha

     

    Rekord plus medal


    Czwartek, 7 lipca 2005r.

    Marcin Czapla został częstochowskim bohaterem pierwszego dnia Mistrzostw Polski juniorów w lekkiej atletyce, które rozpoczęły się we wtorek w Bydgoszczy. Zawodnik reprezentujący barwy CKS Budowlani wywalczył brązowy medal w biegu na 1500 m, bijąc przy okazji życiowy rekord (3:58,36).

    O ogromnym pechu mówić może natomiast Aleksandra Jawor, która w biegu na 1500 m po pokonaniu 2/3 dystansu potknęła się na prowadzeniu i nie ukończyła zawodów. A walczyła przy okazji o minimum na mistrzostwa Europy. I straciła ostatnią szansę. Na 7. lokacie na 32 startujące ekipy uplasowała się sztafeta Budowlanych 4x100 m (Łukasz Kotyl, Przemysław Wojenka, Adam Juszczyk, Arkadiusz Suwalski).

    Bardzo wysoki poziom i niesamowita konkurencja były w biegu na 100 m. Adam Juszczyk awansował do półfinału B i ostatecznie zajął 17. miejsce. Martyna Noszczyk zajęła w finale B w biegu na 100 m 6. lokatę (12,59). Grzegorz Bednarczyk ustanowił na 400 m życiowy rekord (49,27), ale zajął dalsze miejsce. W chodzie na 10 000 m 11. był Artur Mazur (54:57,97).

     

    Biegaczka Piasta wicemistrzynią Polski juniorek


    Czwartek, 7 lipca 2005r.

    Niespełna 18-letnia Magdalena Deptuła z Piasta Gliwice zdobyła srebrny medal w biegu na 1500 metrów podczas mistrzostw Polski juniorek i juniorów w Bydgoszczy. Na stadionie Zawiszy, uważanym za najlepszy obiekt „Królowej Sportu” w kraju Magda ustanowiła swój rekord życiowy 4.25.73. Zabrakło jej zaledwie 0,73 sek. do zdobycia minimum na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które w sierpniu bieżącego roku odbędą się w Kownie.

    Magdalena Deptuła kolekcjonuje medale. Fot. Mikołaj Suchan

    Do wspomnianego biegu zgłosiły się 24 zawodniczki w kraju. Podzielono je na dwie grupy. W pierwszej rywalizowało dziesięć dziewcząt, które w poprzedzających mistrzostwach eliminacjach uzyskały słabsze rezultaty.

    W drugiej na starcie stanęło 14 najlepszych biegaczek, a wśród nich nasza Magda. Bieg rozegrano o godz. 17.45, kiedy temperatura powietrza wynosiła +32 stopnie. Do 1000 metra prowadziła faworytka Aleksandra Jawor (CKS Budowlani Częstochowa, jej rekord życiowy wynosi 4.25,60). Jednak najzwyczajniej przeliczyła ona swoje siły i po tym dystansie zemdlała. Wtedy na prowadzenie czteroosobowej grupy wyszła Magda i wydawało się, że nie odda go do końca. Na 30 metrów przed metą dała się jednak wyprzedzić przez Agnieszkę Mielnik z Wrocławia, która zwyciężyła, uzyskując czas 4.24,76 min.
    – Magda była najmłodszą uczestniczką biegu. Pogoda, jaka panowała podczas jego trwania, absolutnie jej nie sprzyjała. Nie lubi ona startować w upale. Do uzyskania minimum na mistrzostwa zabrakło jej naprawdę bardzo mało. Mam nadzieję, że uzyska je na najbliższych zawodach – mówi trener Piasta Klaus Czech.

    Warto wspomnieć o tym, że jest to dziewiąty medal Deptuły zdobyty na mistrzostwach Polski i 129. wywalczony przez wychowanków Czecha.
    Magda na wspomnianych mistrzostwach Polski wystąpi też w biegu na 800 metrów. O tym jak się w nim spisała, poinformujemy w poniedziałek.

    Po mistrzostwach w Bydgoszczy Magda wraz z trenerem Czechem pojedzie na obóz kadry województwa śląskiego do Białogardu.

     

    A teraz Olimpiada!


    Piątek, 8 lipca 2005r.

    Trener Alojzy Kaleja z Polonii Łaziska może mieć powody do satysfakcji. Jego podopieczni co jakiś czas trafiają do silnych klubów lekkoatletycznych i zdobywają laury na prestiżowych imprezach.

    Łukasz z medalami mistrzostw Śląska. Fot. Leszek Sobieraj

    Kolejnym zawodnikiem, który ruszył na podbój krajowych i światowych bieżni jest 16-letni Łukasz Oślizło. Zawodnik ten, reprezentujący obecnie barwy AZS AWF Katowice, sięgnął w tym roku po kilka znaczących sukcesów (startuje w kategorii juniora młodszego), w tym złote medale mistrzostw Śląska.
    Najcenniejszy sukces w sezonie halowym Łukasz odniósł podczas mistrzostw Śląska w Spale, gdzie na 2000 m sięgnął po złoty medal. Z kolei w halowych mistrzostwach Polski na tym samym dystansie był szósty. Poza tym wygrał dwie imprezy – bieg na 5000 m w przełajowych mistrzostwach Śląska w Mysłowicach oraz na 3000 m w biegach przełajowych w Komornie. W mistrzostwach Śląska w Częstochowie zdobył wicemistrzostwo na 2000 m z przeszkodami.

    Obecnie lekkoatleta z Łazisk Górnych może pochwalić się ósmym czasem w Polsce na 1500 m, dzięki czemu zakwalifikował się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ta prestiżowa impreza rozegrana zostanie w Warszawie 22-24 lipca. Dodajmy, iż od dwóch lat Łukasz Oślizło jest zawodnikiem kadry Śląska.